Sürdürülebilirlik

Çevreye ve insana karşı sorumluluğumuz

Uluslararası hizmet veren bir firma olarak müşterilerimize, ekip arkadaşlarımıza, topluma ve çevreye karşı sorumluluk taşıyoruz. Ürünlerimizin olabildiğince çevre dostu olmasını hedeflerken üretimimizi sürdürülebilirlik koşullarına en uygun hale getiriyoruz. Etkin kaynak tüketimi, atık suyun dönüştürülmesi süreçlerinde en yüksek standartları uyguluyoruz. Sürdürülebilir ürün çeşitliliğimizi sürekli genişleterek ve geliştirerek bu alandaki ihtiyaçları karşılamaktayız.
Sürdürülebilirlik ilkesini her geçen gün arttırarak sistemimize entegre ediyoruz. Çevre dostu elyaflar ile çalışma kapasitemizi yükseltmekteyiz.

Bu alanda Türip EcoEra © markamız altında ürettiğimiz iplikler, endüstride standart olan geri dönüştürülmemiş ipliklerle aynı kullanım performansı göstermektedir. Bu ürünlerimiz kullanılmış tekstil ve plastik ürünleri ipliğe dönüştürerek elde edilir. Bunlardan en çok kullanılan pet şişelerdir. Pet şişeler toplanır, ayıklanır, temizlenir, çok küçük parçalara bölünür, eritilir ve elyaf haline getirilir.
Polyester EcoEra dikiş ipliklerimizin hemen hepsi bu şekilde üretilmektedir. Bundan dolayı karbon ayak izi normal hammaddeden üretilen ipliklerden çok daha azdır.
Polyesterin yanı sıra az su tüketimi ve ilaçsız tarım ile yetiştirilen organik pamuk iplikleri, doğadan elde edilen lyocell ve bambu iplikler de sürdürülebilir ürünlerimizdendir.
Diğer çevre dostu tüm ürünlerimizi EcoEra ve organik ipliklerimizden ürettiğimiz şerit, lastik, saten ve kordon çeşitlerimizi aşağıda görebilirsiniz.
Sürdürülebilir ürünler için burayı tıklayın.

Bu alandaki sertifikalarımız:
GRS
BCI
Organic cotton
GOTS
ISO 14001
Faaliyet gösterdiğimiz İplik işleme sektöründe, öncü ve lider kuruluşlardan biri olarak, insan ve toplum boyutunda iş güvenliğine, eğitime, sağlık yönetimine dikkat etmekteyiz.
Uluslararası standartlar düzeyinde sürdürülebilir hizmet verip, sürekli gelişim için eğitimleri, kültürel ve sosyal faaliyetlerimizi artırmayı, bu etkinliklerin sağladığı faydalar konusunda farkındalık ve kurumsal kültürün oluşması hedeflemekteyiz.
Sektörün en iyisi olmayı hedefleyen bir tutumla, verdiğimiz hizmetlerin tümünde memnuniyeti artırmak ve en üst düzeyde tutmak, müşteri geri bildirimlerini etkin şekilde değerlendirerek gelecek hedeflerimizi belirlemekteyiz.
Ürünlerimizi sadece üretim ve satış sürecinde değil, dünya çapındaki birçok ülkeye ulaşana kadar olan tüm süreçleri takip ederek, kalite ve izlenebilirliğe önem vermekteyiz.